Bvlgari | بولگاری

بولگاری یک شرکت طراحی مد است که توسط سوتیریوس و ولگاریس در سال ۱۸۸۴ تاسیس شد، نام این برند از نام خانوادگی موسس آن که اصالتا اهل یونان(جایی که وی تجارت جواهرات را آموخت) می باشد. در سال ۱۸۷۷ قبل از اینکه در رم مستقر شود به کورفو و نپال سفر کرد و در نهایت در سال ۱۸۸۴ فعالیت شرکت بولگاری را آغاز نمود.

شناخته شده ترین فروشگاه این برند با همکاری پسر بولگاری در سال ۱۹۰۵ بازگشایی شد و زمان زیادی نگذشت که توانست شهرت و موفقیت چشمگیری را بدست آورد. اولین فروشگاه های بین المللی این برند در سال ۱۹۷۰ در نیویورک، پاریس، ژنو و مونت کارلو افتتاح شدند. بولگاری سال های بسیاری نمایشگاه های برند خود را در هتل پیر نیویورک برگزار می کرد و امروزه بیش از سیصد فروشگاه در سراسر جهان دارد.

در ابتدا این برند به داشتن جواهرات لوکس شهرت داشت و پس از آن تولیدات خود را به ساعت، لوازم تزئینی، کیف دستی، هتل و عطر گسترش داد. اولین عطر بولگاری به نام اود ورت در سال ۱۹۹۲ میلادی معرفی شد.

برند بولگاری تا به حال ۶۵ عطر مختلف در کارنامه خود ثبت کرده است که اولین مدل آن در سال ۱۹۹۲ و جدید ترین آن ها در سال ۲۰۱۶ میلادی به بازار عرضه گردیدند. این شرکت تا به امروز با عطر سازانی همچون آنیک مناردو به، آلبرتو موریلاس، ژاک کاوالیر، سوفیا گروجزمن، بئاتریس پیکت، کارلوس بنائیم، سوفی کینز لابه، اولیویه پولگ، دانیلا (روشه) اندریر، ناتالی لورسون و ژان کلود النا در عطرسازی همکاری داشته است.

 

Share this post

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.