Guerlain | گرلن

گرلن خانه عطر فرانسوی با ۱۷۵ سال سابقه ای مملو از عشق و پیروی از رسوم است که در ترکیبات عطرهای خود از مواد کمیاب و لوکسی همچون وانیل فرانسوی و روغن یلانگ یلانگ موجود در زمین های کشاورزی خود در جزایر کومور استفاده کرده، همچنین این برند در استفاده از مواد مصنوعی در ساختار عطرهای خود پیشگام بوده است.

گرلن نخستین بار عطری به نام جیکی را با استفاده از مواد مصنوعی همچون کومارین به دنيای عطريات معرفي کرد.

موسس شرکت گرلن پیر فرانسوا پاسکال گرلن در پی تولید محصولات بهداشتی، به تولید عطر نیز جهت استفاده مشتریان خود پرداخت.

گرلن با گذشت زمان توانست موفقیت گسترده ای را در افزایش تولیدات خود کسب کند و به عنوان سازنده عطر چندین دربار سلطنتی در اروپا شناخته شود.

پس از مرگ او، پسرش امه گرلن سازنده عطر اصلی این برند شد.

برادرزاده او ژاک گرلن نفر بعدی بود که در شرکت گرلن روی کار آمد و او نیز تعدادی از عطرهای شناخته شده این برند را که جزء محبوب ترین عطرهای گرلن بوده، طراحی کرده است. ژان پال گرلن نوه ژاک گرلن در ابتدا با این برند همکاری کرد و به صورت مستقل عطر وتیوری را که در حال حاضر به شهرت رسیده، به دنيای عطر معرفي کرده است.

خانه مد گرلن تا سال ۱۹۹۴ زمانی که توسط گروه لوئی ویتون به کار گرفته شد، یک تجارت خانوادگی بود. سال ۲۰۰۲ میراث خانوادگی گرلن با بازنشستگی ژان پال گرلن به پايان رسيد، اما وی به فعالیت خود در این شرکت به عنوان مشاور ادامه داد.

بوتیک معروف گرلن در پاریس بار دیگر در سال ۲۰۰۵ بازگشایی و نام گذاری شد. این بوتيک واقع در شانزه لیزه نه تنها دفتر اصلی، بلکه به عنوان موزه برند گرلن نيز می باشد. گرلن تا به حال ۲۹۸ عطر را در کارنامه خود ثبت کرده است.

 

Share this post

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.