Narciso Rodriguez | نارسیسو رودریگز

نارسیسو رودریگز را می توان از  بهترین طراحان مد آمریکایی به شمار آورد و او موسس برندی به همین نام می باشد که تا به حال در عرصه جهانی مد نقش بسیار مهم و منحصر به فردی را ایفا کرده است. نارسیسو در سال ۱۹۹۶ با طراحی لباس عروس همسر رئیس جمهور وقت آمریکا ج .اف.کندی دنیای مد را شگفت زده کرد.

این طراح مد آمریکایی که اصل و نسب وی به کوبا باز می گردد، در نیوجرسی متولد شده و تحصیل کرده ی رشته مد دانشکده طراحی پارسونز می باشد.

سال ۱۹۹۵ میلادی سالی مملو از موفقیت برای نارسیسو رودریگز بود. او به طور هم زمان به عنوان مدیر طراحی در TSE نیویورک و شرکت چروتی، همان شرکتی که وی در آن برای دوستش لباس عروسی طراحی کرد در پاریس مشغول به کار شد.

این موفقیت منجر به شکل گیری برند نارسیسو رودریگز شده و به دنبال آن اولین کلکسیون خودش را در سال ۱۹۹۷ ارائه نمود. او جایزه بهترین طراح برند نوین را از انجمن طراحان مد آمریکا دریافت کرد و در سال ۱۹۹۷ میلادی لواوه، رودریگرز را به عنوان مدیر مجموعه پوشاک خود انتخاب کرد.

رودریگرز جهت ارائه مجموعه خود در سال ۲۰۰۱ به آمریکا بازگشت و تا جایی به فعالیت خود به طور جدی ادامه داد که به گرفتن جایزه بهترین برند در سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ از انجمن طراحان مد آمریکا رسید.

نام رودریگرز بار دیگر زمانی در کانون توجه قرار گرفت که میشل اوباما زن تراز اول کشور، لباس جنجالی خود را که مربوط به کالکشن بهار ۲۰۰۹ نارسیسو می شد، در اولین حضورش با رئیس جمهور منتخب باراک اوباما به تن کرد.

نارسیسو ردریگز اولین عطر خود به نام فور هر  (FOR HER)را با همکاری شرکت شی سیدو بیوت پرستیژ معرفی کرد و همچنین همراه با آن نمونه مردانه آن به نام فور هیم  (FOR HIM)نیز در سال ۲۰۰۷ ارائه شد.

نارسیسو ردریگز تا به حال ۲۹ عطر را در کارنامه خود ثبت کرده که در طراحی آن ها از همکاری عطرسازانی همچون آلبرتو موریلاس، کریستین ناگل، فرانسیس کوردیجان و اورلین گوچارد استفاده است.

Share this post

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.