Roberto Cavalli | روبرتو کاوالی

روبرتو کاوالی یک طراح مد ایتالیایی است، که با الهام گرفتن از حیوانات، لباس هایی خاص، طراحی می کرد که از همین راه، به شهرت رسید. روبرتو کاوالی در سال ۱۹۴۰ و در خانواده‌ ای هنری به دنیا آمد، چرا که پدر بزرگ او، جوزپه روسی، به عنوان یکی از نقاشان نامی قرن ۱۹ شناخته می شود. روبرتو کاوالی در رشته هنر و با تاکید بر چاپ روی پارچه، تحصیل کرد. وی با تحصیل در این رشته، آینده ای ارزشمند و درخشان برای خود رقم زد.

کاوالی با استفاده از مواد اولیه متنوع، به تکنیکی خاص، در چاپ بر روی چرم و خلق طرح های “وصله دوزی” دست پیدا کرد. نوآوری او در زمینه ی چاپ بر روی چرم، توجه دنیای مد را به خود جلب کرد. او در سال ۱۹۷۰، اولین مجموعه پوشاک خود را در پاریس، به نمایش گذاشت و به دنبال آن، در سال ۱۹۷۲، اولین بوتیک خود را در سن تروپز افتتاح کرد. سن تروپز مکانی بود که در به شهرت رسیدن پوشاک روبرتو کاوالی، توسط بریژیت باردو، تاثیر به سزایی داشت.

نوآوری های کاوالی در زمینه چاپ بر روی پارچه ادامه پیدا کرد، تا جائیکه در سال ۱۹۹۴ او روشی جدید برای سنگشور کردن پارچه های جین ابداع کرد، که منجر به بازگشایی بوتیک های دیگر او، در سنت بارتس و ونیز شد.

امروزه این برند در ۵۰ کشور عرضه می شود و مردم نام روبرتو کاوالی را برابر با سبک زندگی ایتالیایی می دانند. این شرکت، در حال حاضر، پوشاک مردانه، زیورآلات و محصولات دیگری را مانند عطر، ارائه می کند.

روبرتو کاوالی با همکاری کمپانی لوازم آرایش ITF، اولین عطر و ادکلن خود را با نام روبرتو کاوالی زنانه، در سال ۲۰۰۲، به بازار عرضه کرد. بیشتر شیشه ها و جعبه‌های عطر روبرتو کاوالی، دارای چاپ هایی با طرح های الهام گرفته شده از حیوانات، هستند.

 

Share this post

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.